Materiały do pobrania

Nawigator ról projektowych

Nawigator Ról Projektowych służy do określenia, jaką rolę zajmujemy w realizacji projektu. Może to być rola z obszaru Ról Socjalnych jak Naturalny Lider czy Człowiek Kontaktów. 

Być może nasza rola mieści się w obszarze Ról Zadaniowych jak Człowiek Akcji lub Perfekcjonista. Niewykluczone, że nasze zachowanie jest bliskie Rolom Intelektualnym. Może jesteśmy Siewcami Idei, może Ekspertami, może Sędziami. 

Narzędzie może się przydać nie tylko do określenia Twojej roli, ale także do określenia, jakie role realizują inne osoby z zespołu projektowego. Nawigator zawiera też dokładne opisy ról. W opisie dowiesz się, jakie są mocne i słabe strony konkretnej roli, jak zadbać o kompatybilność tej konkretnej roli z innymi rolami, jak zapewnić optymalne środowisko pracy w projekcie, żeby ta konkretna rola wniosła maksymalną wartość. Narzędzie podpowie Ci także, jak zarządzać zespołem projektowym opartym na różnorodności ról. Jak działać w takim zespole i czego unikać. Wierzymy,  że nasze narzędzie przyczyni się do sukcesu Twoich projektów.